Vastgoed slim in- en uitbrengen via de vennootschap: fiscale tips
Beschrijving
Investeren in vastgoed verloopt vaak via een vennootschap, maar veel investeerders willen later het vastgoed privé verwerven. Er bestaan verschillende manieren om vastgoed weer uit de patrimoniumvennootschap te halen: verkoop, beëindiging van onverdeeldheid, kapitaalvermindering of dividenduitkering in natura. Bij ontbinding van de vennootschap gaat het vastgoed sowieso naar privé. Bij een ‘hybride aankoopvorm’ kan het vastgoed na afloop van bijvoorbeeld vruchtgebruik of opstal ook automatisch privé worden.
Elke overdracht heeft fiscale gevolgen, zoals inkomstenbelasting, registratiebelasting en schenk- of erfbelasting. Daarom is het belangrijk om bij de investering of inbreng de opties en fiscale impact goed te bekijken, afgestemd op korte- en langetermijnwensen. Zo ontstaat een slimme, weloverwogen vastgoedstrategie.
In dit seminarie, gegeven door Rosanne Van Gael, leer je alles over het fiscaal slim in- en uitbrengen van vastgoed via de vennootschap, inclusief praktische tips en valkuilen.