Terug naar het overzicht

Actief in Antwerpen en weet van fixers? Meld het ons

woensdag 11 februari 2026

vergrootglas

Afgelopen zaterdag en eergisteren verschenen in Gazet van Antwerpen artikelsover fixers op de Antwerpse huurmarkt. Deze nepmakelaars komen tegen betaling tussen voor de huisvesting van personen(veelal sociaal kwetsbare migranten), in panden die eigendom zijn van derden, en stellen dus een illegale praktijk. Ze maken daarnaast ook vaak het huurcontract op. De aanwezigheid van fixers op de Antwerpse huurmarkt wordt steeds groter.

Het opsporen en uit de markt halen van nepmakelaars is een van de wettelijke taken van het BIV. Onze dienst Opsporing neemt deze opdracht ter harte. Maar zoals de directeur van de betrokken dienst in het artikel duidde, doen we heel wat inspanningen maar krijgen we moeilijk vat op het probleem gezien fixers opereren in gesloten circuits (besloten groepen op sociale media waar in vreemde talen wordt geconverseerd) of werken via mond-aan-mondreclame. Net omdat fixers actief zijn buiten het legale circuit is het erg moeilijk om hun milieus te doorprikken.

Verder zullen we om een overleg vragen met onze voogdijminister Eléonore Simonet.

Samen met de dienst Opsporing willen we tot een gedegen plan van aanpak komen zodat we dit probleem ten gronde kunnen aanpakken. 

We doen daarnaast een oproep aan alle vastgoedmakelaars die actief zijn in Antwerpen en weet hebben van deze problematiek. Alle bewijsstukken kunnen daarbij dienstig zijn, denk aan links op sociale media, e-mailadressen of contactnummers, contracten, facturen, betalingsverzoeken enz. Tips en info mag je per e-mail (opsporing@biv.be) of telefonisch (02/505 38 50) melden. We geven mee dat je ook anoniem een melding kan maken.   

Hoe meer bewijzen of aanknopingspunten we kunnen verzamelen, hoe groter uiteraard de kans dat we resultaat boeken en we deze fixers effectief uit de markt kunnen halen. We blijven daarnaast ook verder proactief onderzoek voeren om dit probleem te bestrijden.