Terug naar het overzicht

Het nieuwe Boek 9 BW | Titel 1 “Persoonlijke zekerheden”

Betalend
Webinar on demand

Beschrijving


Het nieuwe Boek 9 BW introduceert tal van nieuwigheden inzake persoonlijke zekerheden. Naast een modernisering van de borgstelling worden nieuwe verschijningsvormen ingevoerd, zoals de garantie en de patronaatsverklaring, en worden nieuwe lagen toegevoegd aan de bescherming van de consument.

Van uw docent, Prof. Vincent SAGAERT, die de pen vasthield bij de totstandkoming van de nieuwe wet, verneemt u uit eerste hand de krachtlijnen en de bedoeling van deze hervorming.

Programma

De regelgeving omtrent de persoonlijke zekerheden wordt grondig gemoderniseerd en uitgebreid. De oude regeling inzake de borgtocht was immers aan een restatement toe, en voor een andere vormen van persoonlijke zekerheden ontbrak een eenvormige wettelijke basis.

In titel 1 van het nieuwe boek 9 BW wordt de oude regeling van de borgtocht geherformuleerd en uitgebreid, en krijgen nieuwe verschijningsvormen zoals de garantie en de patronaatsverklaring een wettelijke grondslag.

Verder worden nieuwe lagen toegevoegd aan de bescherming van de consument bovenop de reeds geldende bescherming voor de kosteloze borg.

Concreet komen tijdens de uiteenzetting de volgende onderwerpen aan bod:

  • Hoe komt een borgtocht geldig tot stand?
  • Welke bescherming komt toe aan de borgtocht?
  • Wat zijn de informatierechten en -plichten van de partijen?
  • In welke mate zijn de regels voor de autonome garantie verschillend van die van de borgtocht?
Doorlooptijd 120 minuten
Erkende uren 2
Lesgever(s) Prof. Vincent SAGAERT (KU Leuven)
Interessant voor Bemiddelaar

Voorwaarden


  • Deze vorming maakt geen onderdeel van het gratis aanbod van de BIV. De BIV-voorwaarden voor gratis vorming zijn niet van toepassing. Informeer bij de vormingsverstrekker of u in aanmerking komt voor hun gratis vorming.
KMO Campus

Georganiseerd door
KMO Campus

Inschrijven