Mag een huurder instaan voor mijn ereloon als vastgoedmakelaar?

Artikel 5 ter van de Woninghuurwet zegt dat de bemiddelingskosten voor de verhuring niet ten laste van de huurder kunnen worden gelegd, tenzij de huurder de werkelijke opdrachtgever is van de bemiddelingsopdracht. Deze duidelijke rechtsregel zorgt ervoor dat de huurder nooit moet opdraaien voor de kosten van de vastgoedmakelaar, ook niet als er een clausule in die zin wordt opgenomen in het huurcontract.

Maar het komt ook voor dat iemand die op zoek is naar een geschikte huurwoning daarvoor zelf naar een vastgoedkantoor stapt en een vastgoedmakelaar belast met deze opdracht. De situatie in de vraag is zo’n bijzonder geval. Als de opdracht voor de vastgoedmakelaar specifiek van de (vertrekkende) huurder komt, is het wel toegestaan dat de huurder het ereloon van de vastgoedmakelaar zal betalen.

24 september 2015